Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΓ. - ΑΠΟΛΛΩΝ

3 - 2

Ματς για γερά νεύρα!

Ένα πολύ καλό ματς διεξήχθη  στο Αγιονέρι μεταξύ του Εθνικού και του Απόλλωνα. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και προηγήθηκαν μ’ ένα όμορφο γκολ του νεοαποκτηθέντα Χασάνογλου στο 20’ και έκαναν το 2-0 στο 45’, με εκτέλεση πέναλτι του Λευκαρίτη.
   Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου  ο Απόλλωνας ανέβασε στροφές πίεσε  σε όλο το γήπεδο και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στο 55’ μείωσε σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλτσού, ενώ ο Δημητρακόπουλος στο 70’ ισοφάρισε σε 2-2.
   Παρ’ όλα αυτά ώμος η ομάδα του Ν. Αγιονερίου προηγήθηκε και πάλη  στο 75’ με κεφαλιά του Χαιρόπουλου και χάρισε την νίκη στην ομάδα του, με 3-2.

Την επόμενη Κυριακή ο Απόλλωνας αντιμετωπίζει στο "ΑΠΟΛΛΩΝ" τον Ολυμπιακό Κυμίνων και θέλει να ρεφάρει για την απρόσμενη ήττα που υπέστη στον Εθνικό.

Μέτρια  η διαιτησία των Χανίδη.Χαραμπούρα,Ντόντη.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Παπαλόπουλος, Ζορμπάς, Χαριζάνης, Χρυσοχοϊδης, Αποστολάς, Τσιρογιάννης, Χαιρόπουλος, Χασάνογλου, Στεργιανός (70’ Γιλτίδης), Λευκαρίτης (88’ Πουρζίτιδης), Καρακαλίδης (50’ Βλασακίδης)
ΑΠΟΛΛΩΝ: Αθανασιάδης, Τσιτογιάννης, Καραβέλης (45’ Καλτσός), Στόικος, Τζιότζιος, Παλασίδης (50’ Αρβανιτοζήσης), Δημητρακόπουλος, Μαυρίδης, Βερνής, Μπαλτατζής, Καρμοίρης (80’ Γιατσάτσος)