Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
2 - 1

Ατύχησε ο Απόλλωνας στο ντέρμπυ του 2ου ομίλου με τον Αχιλλέα Τριανδρίας  και υπέστη ήττα με 2 - 1.Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 10' λεπτό με καταπληκτική κεφαλιά του Βερνή.13' λεπτά όμως κράτησε το 0-1.Στο 23' λεπτό ο Αχιλλέας ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ιωσηφίδη.
Το 2-1 έκανε ο Λέκκος στο 43' λεπτό για  τους γηπεδούχους  όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η  ομάδα μας αφήνει πείσω της το ατυχές αποτέλεσμα και στρέφετε πλέον στο μεγάλο Χαλκιδικιώτικο ντέρμπυ με τον Διγενή Λακκώματος που θα γίνει το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ. Μπογδάνος,Ιωσηφίδης,Τούσιας,Πανίδης,Παπαδόπουλος,Τσακαλίδης,(80' Λιάρος),Βακουφάρης,(70' Μακρής),Δημογκίκας,Παπαποστόλου,(80' Βασβάνης),Ξανθόπουλος,Λέκκος.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ.Αθανασιάδης,Τσιντογιάννης,Τζιμητρέας(58'Καρμοίρης),Στόικος,Τζιότζιος,Παλασίδης,Μαυρίδης,Γιατσάτσος,(80' Καλπακίδης),Βερνής,Δημητρακόπουλος,(66' Καραβέλης).