ΑΡΝΑΙΑ-ΣΥΛΛΑΤΑ".

Νέα ήττα των Συλλάτων σοκ!!
Η Αρναια νίκησε τα Συλλατα με 2-0 και τα έκοψε τη φόρα για την κορυφή.
9η Αγωνιστική
    Παίζοντας έξοχο ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Απόλλων νίκησε τον Αστέρα Συλλατων με σκορ 2-0. Ο Απόλλων που έκανε το καλύτερο φετινό παιχνίδι ξεκίνησε τον αγώνα επιθετικά και μόλις στο 1' λεπτό δημιούργησε την πρώτη ευκαιρία με τον Σωτ. Λέκκα που έκανε ένα έξυπνο δυνατό σουτ μόλις άουτ.
    Στο 8' λεπτό ο ίδιος παίκτης αφού πέρασε τρεις αντιπάλους πάσαρε στον Κοσμαρά και αυτός με ξερό σουτ έκανε το 1-0.
Δυο λεπτά αργότερα ο Αρβανίτης έχασε σίγουρο γκολ όταν ένα μέτρο μπροστά απο την εστία έστειλε την μπάλα άουτ.
    Στο 39' ο εριστικός και αντιαθλητικός Θ.Τσολάκης χτύπησε με κλωτσιά τον Κοσμαρά στο πρόσωπο.
    Στην επανάληψη ο γηπεδούχος έπαιξε μονότερμα τον αντίπαλό του και είχε σωρεία ευκαιριών. Οι κυριότερες και πιο τρανταχτές απ' αυτές ήταν:
    Στο 9' ο Στ. Λέκκας έπιασε φοβερή κεφαλιά ψαράκι και απέκρουσε με εκτίναξη ο Τανκίνης.
    Στο 68' ο Μαρούσης τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα έκανε χλιαρό σουτ αουτ.     Για να έρθουμε στη φάση του δευτέρου γκολ και στο 83' συγκεκριμένα, ο Στ. Λέκκας έπιασε ενα φοβερό σουτ απο 35 μέτρα και έστειλε την μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα τωνΣυλλάτων αφού προηγούμενος χτύπησε στο δεξιό κάθετο δοκάριΉταν πραγματικά ενα γκολ "εγγλέζικο". Θα πρέπει να σημειωθεί οτι τα Συλλατα έπαιξαν γενικά παθητικό ποδόσφαιροχωρίς να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για κάτι καλό

Η διαιτησία του κ. Σταυροχρήστου (Σαμαρά-Χαρέλη) καλή.

ΑΠΟΛΛΩΝ:Κουτσογιώργης,Λέκκας Στ., Λαλιώτης Χρ., Λαλιώτης Ν., ΚΟΣΜΑΡΑΣ (39' Κυριαφίνης), ΜΑΡΟΥΣΗΣ,Αρβανίτης, ΛΕΚΚΑΣ ΣΩΤ.,Πασχαλίδης,ΝΙΚΟΛΗΣ,(80' Πραβήτας), ΚΕΧΑΓΙΑΣ.

ΑΣΤΕΡΑΣ:Τανκίνης,Τσάκαλος(69'Τάταρης),Μπομπότας,Σικοβήκας,Χατζηαντωνιάδης, Χατζόπουλος,Τσολάκης Ι.,(69' Καζάκης),Καραπαύλος,Γκλαβέρης,Τσολάκης ΙΙ, Αρβανιτίδης.