Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

"Μαρμαράς-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 2-3"(Reportaz)

APOLLON ARNEAS F.C.

Άδοξο τέλος είχε η αναμέτρηση Ν.Μαρμαρά-ΑΠΟΛΛΩΝΑ.

Οι ομάδες από την αρχή μπήκαν δυνατά στον αγώνα.Ποιο αποτελεσματικός όμως στις προσπάθειες ήταν ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ όπου κατάφερε να προηγήθη με τον Λεμονή.Οι "πορτοκαλί" όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ για πολύ.
   Μετά από 3' λεπτά ήρθε η ισοφάριση για τον Ν.Μαρμαρά.Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ όμως δεν το έβαλε κάτω  Συνέχισε να έχει την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα. Έτσι το ημίχρονο έκλεισε ισόπαλο.
   Στην επανάληψη ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ανέβασε στροφές , έκλεισε στα αντίπαλα καρέ την ομάδα του Ν. Μαρμαρά και κατάφερε να πετύχει άλλα 2 τέρματα. Ο Μπουλγκουρίδης έκανε το 1-2 και λίγα λεπτά αργότερα και πάλι ο Λεμονής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-3.
   Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ συνέχισε να πιέζει για να πετύχει και τέταρτο τέρμα. Συγκεκριμένα ο Μπουλγκουρίδης στο 75' λεπτό μετά από λάθος του αμυντικού κερδίζει την μπάλα και με ατομική προσπάθεια από δεξιά περνά και τον τερματοφύλακα και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι  Στην επαναφορά ο Λεμονής δεν μπόρεσε να σκοράρει και έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.
3' λεπτά αργότερα η ομάδα του Ν.Μαρμαρά μείωσε το σκορ σε 2-3.
   Να σημειωθεί ότι ο Ν.Μαρμαράς σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν απείλησε τον τερματοφύλακα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Δυο φάσεις έκανε και τις μετέτρεψε σε τέρματα.
   Για να έρθουμε τώρα στο επίμαχο σημείο των επεισοδίων.
   Είμαστε στο 81' λεπτό και ο Μπουλγκουρίδης κέρδισε φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο Κος Δράγκος δείχνει κίτρινη κάρτα στον παίχτη του Ν.Μαρμαρά για επικίνδυνο παιχνίδι. Αυτός διαμαρτύρεται έντονα (@#$%&*) και παίρνει δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται.
   Στην συνέχεια ακόμη ένας παίχτης πηγαίνει και διαμαρτύρεται κι αυτός έντονα (@#$%^&*) και κιτρινίζετε κι αυτός με δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται.
   Αμέσως μετά όλοι οι παίχτες της τοπικής ομάδας πολιόρκησαν τον διαιτητή  Τον κυνηγούσαν σε όλο το γήπεδο και προσπαθούσαν να τον χτυπήσουν.
   Ο Κος Δράγκος καταφέρνει και πηγαίνει στα αποδυτήρια μαζί με τους επόπτες (Μαυροπούλου-Μαλανδρής) όπου και πολιορκείτε από παίχτες και "φιλάθλους" του Ν.Μαρμαρά.
   Το σκηνικό αυτό τελείωσε μετά από πολύ ώρα με την έλευση της αστυνομίας.

Να σημειωθεί ιδιαίτερα ότι η ομάδα του Ν.Μαρμαρά δεν είχε και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ.