Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-Ν.ΜΑΡΜΑΡΑΣ 5-1" (Ρεπορτάζ-βίντεο)

Άνετη επικράτηση του ΑΠΟΛΛΩΝΑ επι του Ν.Μαρμαρά με το ευρύ σκορ 5-1. Κορυφαίος της αναμέτρησης ο νεαρός Μπουλγκουρίδης Λευτέρης που πέτυχε χαρ-τρικ.

Μπουλγκουρίδη Λ
  Οι "πορτοκαλί" μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 12ο λεπτό με τον Μπουλγκουρίδη Λ.. Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω προσπάθησαν να ισοφαρίσουν και το πέτυχαν στο 16ο λεπτό ύστερα από λάθος της άμυνας του ΑΠΟΛΛΩΝΑ.
Γκιζέπας
   Παρά την ισοφάριση η πίεση των "πορτοκαλί" συνεχίστηκε και στο 39ο λεπτό ο αδελφός του Μπουλγκουρίδη Λευτέρη ο Γιώργος  έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του με 2-1. Μ' αυτό το σκορ οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Μπουλγκουρίδη Γ
  Στην επανάληψη και πάλι ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ συνέχισε να πιέζει και στο 54ο λεπτό ο αδελφός του Μπουλγκουρίδη Λευτέρη ο Γιώργος ανέβασε το σκορ σε 3-1.
  Η μηχανή των "πορτοκαλί" δεν σταμάτησε εκεί. Στο 80ο λεπτό ο Γκιζέπας ανέβασε το σκορ σε 4-1 με μια πολύ καλή κεφαλιά  και στις καθυστερήσεις και πάλι ο Μπουλγκουρίδης Λευτέρης  διαμόρφωσε το τελικό 5-1 πετυχαίνοντας χαρ-τρικ.

Η διαιτησία των Οικονόμου-Αγγίδη-Αλβανού ήταν ΑΡΙΣΤΗ.

Το 2-1 με τον Μπουλγκουρίδη Γ

Το 3-1 με τον Γκιζέπα

Το 4-1 με τον Μπουλγκουρίδη Λ.