Σάββατο 24 Αυγούστου 2013

"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΠΟΡΤΑΡΙΑ 1-3" (Ρεπορτάζ-φώτο)

Την πρώτη ήττα στα φιλικά γνώρισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
με 1-3 από την ομάδα της Πορταριάς.

Ο αγώνας είχε δυο πρόσωπα. Στο πρώτο ημίχρονο οι "πορτοκαλί" κατέβασαν την βασική ενδεκάδα και ευτύχισαν να προηγηθούν στο 17' λεπτό με τον Τσιντογιάννη. Η Πορταριά πίεσε στην συνέχεια για την ισοφάριση έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει.
Στην επανάληψη ο προπονητής του ΑΠΟΛΛΩΝΑ κ. Νεοφώτιστος άλλαξε όλη την ομάδα κι έβαλε όλους τους μικρούς για να πάρουν παιχνίδια στα πόδια τους. Η Πορταρια εκμεταλλεύτηκε την κατάσταση αυτή και πέτυχε τρία τέρματα με αποτέλεσμα να κλήση το σκορ σε 1-3 υπέρ των φιλοξενουμένων. Πολύ καλή η ομάδα της Πορταριας και πιστεύουμε ότι θα πρωταγωνιστήσει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.
Από πλευράς ΑΠΟΛΛΩΝΑ ο κ. Νεοφώτιστος προσπαθεί να βρει την "χημεία" των παιχτών για να είναι έτοιμοι για την σέντρα του πρωταθλήματος.
 Στην κερκίδα παρευρέθησαν και "κατάσκοποι" από την νεοφώτιστη Θύελλα Στανού ο προπονητής της ομάδας μαζί με άτομα της διοίκησης.