Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2014

Οπαδοί της Ανόρθωσης τραυμάτισαν στο κεφάλι τον Γιώργο Δώνη (VIDEO)

DONIS 567 355
Το μεγάλο ντέρμπι της Ανόρθωσης με τον ΑΠΟΕΛ στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Γιώργου Δώνη που ευτυχώς δεν ήταν σοβαρός.

Ο Έλληνας τεχνικός πανηγύρισε έξαλλα το γκολ της νίκης της ομάδας του και οπαδοί της Ανόρθωσης του πέταξαν αντικείμενο το οποίο τον βρήκε στο κεφάλι.
Στο 81ο λεπτό του αγώνα ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να σκοράρει για δεύτερη φορά και να προηγηθεί με 2-1 κόντρα στην Ανόρθωση. Ο Γιώργος Δώνης ξέσπασε για τη μεγάλη νίκη της ομάδας του και πανηγύρισε με υψωμένες τις γροθιές του κοιτώντας τους οπαδούς της Ανόρθωσης.
Οι οπαδοί πέταξαν αντικείμενα και ένα εξ αυτών βρήκε τον Έλληνα τεχνικό στο κεφάλι. Το ματς διακόπηκε για περίπου 4 λεπτά μέχρι να μεταφερθεί στο ιατρείο του γηπέδου ο πρώην προπονητής του ΠΑΟΚ.
Όπως αποδείχθηκε δεν είχε κάτι σοβαρό και αποχώρησε χωρίς πρόβλημα από το γήπεδο.