Σάββατο 15 Μαρτίου 2014

"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑ 2-0" (Ρεπορτάζ)

Συνεχίζει την ανοδική του πορεία ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ.

Επιμέλεια ανάρτησης Μανόλης Ρήγας

Χωρίς να πιάσει μεγάλη απόδοση ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ επικράτησε δύσκολα της Κασσανδρείας με 2-0.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν από τις λίγες ομάδες που πέρασαν από το στάδιο "ΑΠΟΛΛΩΝ" και δυσκόλεψαν τους "πορτοκαλί".
Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και μόλις στο 10' λεπτό ευτύχησε να προηγήθη με τον πρώτο σκόρερ της ομάδας Μπουλγκουρίδη Γ..
ΚΑΡΑΒΕΛΙΔΗΣ
Στο 12' κλασσική ευκαιρία για το 2-0 και πάλι με τον ίδιο παίχτη, αλλά η κεφαλιά του πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
Στο 15' τετ α τετ  από πλευράς φιλοξενουμένων αλλά ο Καραβελίδης αποκρούει ενστικτωδώς.
Στο 25' σουτ του Μπουλγκουρίδη Λ. η μπάλα περνά ξυστά από το
κάθετο δοκάρι της Κασσανδρείας.
Στο 32' ατομική προσπάθεια του Μπουλγκουρίδη Γ. περνώντας την άμυνα , σουτάρει αλλά αστοχεί.
Στο 35' σουτ του Τζιότζιου έξω από την μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ.
Με σκορ 1-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη και στο 49' λεπτό ο Μπουλγκουρίδης Γ. σουτάρει από αριστερά και στην γωνία της μεγάλης περιοχής και η μπάλα περνά μόλις άουτ πάνω από τα δοκάρια.
Στο 52' πολύ καλό σουτ από πλευράς  Κασσανδρείας έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά μπλοκάρει ο Καραβελίδης.
Στο 65' τετ α τετ για το 1-1 το σουτ των φιλοξενουμένων περνάει όμως πολύ ψιλά από τα δοκάρια.
Στο 67' φοβερό σουτ του Μπουλγκουρίδη Λ. από έξω δεξιά, αποκρούει ενστικτωδώς ο τερματοφύλακας της Κασσανδρείας.
Στο 87' γκολ για τους "πορτοκαλί" σε ατομική του Μπουλγκουρίδη Λ. που πέρασε από τα δεξιά της μικρής περιοχής και σούταρε στην αριστερή πλευρά της εστίας της Κασσανδρείας γράφοντας το τελικό 2-0.

Άριστη η διαιτησία των ΚΟΥΡΙΔΗ-ΜΑΛΑΝΔΡΗ- ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ.