Δευτέρα 12 Μαΐου 2014

"ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 2-2" (Ρεπορτάζ)

Μπορούσε να δραπετεύσει με το διπλό
αλλά δεν τα κατάφερε.

Ξεκίνημα με ισοπαλία για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ που αν και προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο , δεν κατάφερε να επικρατήσει του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας .
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ τα έδωσε όλα και κατάφερε να ισοφάριση.
Η ισοπαλία και στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ανάμεσα στον Ολυμπιακό Γαλατάδων και τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης, δεν αλλάζει τις ισορροπίες ενόψει της δεύτερης αγωνιστικής.
Από πλευράς φιλοξενίας η ομάδα του ΠΑΟΚ πήρε ΑΡΙΣΤΑ στο κομμάτι αυτό, με τον κόσμο να δίνει το παρόν στο σημερινό παιχνίδι αν και σίγουρα θα μπορούσε να είναι πολύ περισσότερος λόγω του πληθυσμού της πόλης (15.000) . Περίπου 300 ήταν αυτοί που βρέθηκαν στις εξέδρες του ΔΑΚ Αλεξάνδρειας.

Το «φιλμ» του αγώνα
15′ Σέντρα του Θανάση Κίτσα, κεφαλιά του Πατατούκα άουτ.
17′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου, σύγχυση στην περιοχή του ΠΑΟΚ και από κοντά ο Τζιότζιος ανοίγει το σκορ για την ομάδα του (0-1)
23′ Σουτ του Γιώργου Κίτσα από καλή θέση, σε κόρνερ ο Καραβελίδης.
26′ Κίτρινη κάρτα Γιώργος Κίτσας.
28′ Κίτρινη κάρτα Τσιτογιάννης.

38′ ΓΚΟΛ! Λάθος των παικτών του ΠΑΟΚ στον άξονα, ο Νουσιόπουλος βρίσκει αέρα στο σημείο του πέναλτι και ο Λευτέρης Μπουλγουρίδης από κοντά διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα (0-2)
52′ Πάσα του Ζωγράφου στον Πατατούκα, σουτ του τελευταίου αποκρούει σε κόρνερ ο Καραβελίδης.
55′ Ατομική ενέργεια του Ζωγράφου από δεξιά, σουτ στην κίνηση και ο Καραβελίδης κάνει την απόκρουση του αγώνα και στη συνέχεια η μπάλα βρίσκει το κάθετο δοκάρι
57′ Σουτ του Γιώργου Κίτσα από τα 30 μέτρα, η μπάλα λίγο άουτ.
60′ Ατομική ενέργεια του Γιώργου Κίτσα, σουτ με δύναμη απόκρουση του Καραβελίδη σε κόρνερ

65′ ΓΚΟΛ! Κάθετη του Γιώργου Κίτσα για τον Ζωγράφο, πλασέ του τελευταίου στη γωνία για το 1-2
68′ Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Γιώργου Κίτσα, σουτ στην κίνηση η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και άουτ.
70′ Εκτέλεση κόρνερ του Πατατούκα, ο Θανάσης Κίτσας από κοντά δεν βρίσκει στόχο.
75′ Σουτ του Γιώργου Μπουλγκουρίδη από τον άξονα, αποκρούει εντυπωσιακά ο Θεοδώρου.
78′ ΓΚΟΛ! Βολέ του Θεοδώρου από τη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, οι αμυντικοί του Απόλλων γυρίζουν τη μπάλα προς τα πίσω, κακή εκτίμηση της πορείας της και ο Γιώργος Κίτσας με ωραία εναέρια προβολή ισοφαρίζει (2-2)

Συνθέσεις
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας : Θεοδώρου, Λαδάς (83′ Δημοσθένους), Κίτσας Λ.Π., Πατατούκας (90+3′ Κίτσας Λ.Δ.), Νουσιόπουλος, Κίτσας Π., Ζαχαριουδάκης, Ζωγράφος, Τζέπης (73′ Κίτσας Κ.), Κίτσας Θ., Κίτσας Γ.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ : Καραβελίδης, Λεμονής, Δαβίδ, Παπαδόπουλος, Τζιότζιος, Μαυραγγελίδης (84′ Μηνασίδης), Μπουλγκουρίδης Λ., Τσιντογιάννης, Μπουλγκουρίδης Γ. (81′ Τρικαλιώτης), Δημογκίκας, Κελεσίδης (89′ Κρεμμύδας).