Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗΣ" (Ρεπορτάζ-βίντεο)

Πέρασε χωρίς να το αξίζει από την σκληρή Αρναία ο Άρης καθώς νίκησε 1-0 με λυτρωτικό γκολ στο 84’ σε ένα ματς που ολοκληρώθηκε μετά από δέκα λεπτά καθυστερήσεων!

Αρκετά δυνατό ήταν το ματς στην Αρναία με τον Άρη να προσπαθεί και τελικά να «λυγίζει» τον Απόλλωνα χάρη στο αυτογκόλ του Menicagli στο 84’!
Οι «κίτρινοι» αν και ήταν πιο ξεκούραστοι, ζορίστηκαν αρκετά απέναντι στους γηπεδούχους που διαφύλαξαν το «μηδέν» στην άμυνα για 84’ και λύγισαν από μια στημένη μπάλα, στην οποία ο Ιταλός παίχτης του ΑΠΟΛΛΩΝΑ Menicagli έκανε "δώρο" στον Αρη και έστιλε καταλάθος τη μπάλα στα δίχτυα!

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Kαραβελίδης, Σαλεπής, Μενικάλι, Τόνεβ, Τζιότζιος, Καρκατζάνης (68’ Μπιμπισίδης), Μπουλγουρίδης, Προβατίδης, Παπουτσής (76’ Ρίζοφ), Γεωργίου (36’ Κεφαλάς), Ιορδανίδης
Άρης Θεσσ/νίκης: Φυσέκης, Φερνάντες, Σαμαράς, Γκόλιας, Λιόνης, Καλογέρης, Πόι, Ν΄Λουντούλου (91’ Σταυρόπουλος), Σανιά, Καπνίδης (61’ Κωνσταντινίδης), Παπαδόπουλος (46’ Νάκας)