Δευτέρα 27 Απριλίου 2015

"Ορφέας Ελευθ.-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 0-1" (Ρεπορτάζ-βίντεο)

Έκανε το καθήκον του ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ μέσα στην Ελευθερούπολη.

Μανόλης Ρήγας

Χωρίς να δυσκολευτεί ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ επικράτησε με το φτωχό 0-1, αλλά σημαντικό τρίποντο μέσα στον Ορφέα.
Από την αρχή του αγώνα οι "πορτοκαλί" πίεζαν για να πετύχουν κάποιο τέρμα. Πολλές χαμένες ευκαιρίες σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Οι παίχτες του Κου Λεπιτσά δεν μπορούσαν να βρουν δίχτυα εκτός από το 28ο λεπτό όπου ο Παπουτσής σκόραρε για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ.
Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε ο Ορφέας κατά περιόδους να ισορροπήσει το παιχνίδι αλλά το μόνο που κατάφερε είναι να μην δεχθεί και δεύτερο τέρμα.
Οι παίχτες του ΑΠΟΛΛΩΝΑ στρέφουν το βλέμμα τους στο παιχνίδι της ερχόμενης Κυριακής στην Αρναία με αντίπαλο τον Καμπανιακό.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδ. Βασιλόπουλος): Παγκάκης, Ζουμπούλης, Ουζούνογλου, Βραμέντσαλης, Αϊβάζης, Τσίτσι (46’ Παπουτσής), Κυγάης (65’ Δαύτσιος), Χριστοδουλίδης, Θεοδωρίδης, Σαββελίδης, Βακιρτζής
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Αντ. Λεπιτσάς): Καραβελίδης, Μπιμπισίδης, Καρκατσάνης (55’ Ριζόφ), Ντίτσεφ, Τζιότζιος, Σαλέπης, Ιορδανίδης, Προβατίδης, Παπουτσής (68’ Σπανός), Γεωργίου, Αποστολάκης (90+1’ Μέτσι)