1. Στις 13:15 έφτασε η αποστολή του Απόλλων στο γήπεδο της Τρίγλιας

2. Άριστες οι εγκαταστάσεις και ο αγωνιστικός χώρος των γηπεδούχων

3. Τρίτη εκτός έδρα νίκη για τον Απόλλων

4. Στην αποστολή της ομάδος βρισκόταν οι προπονητές της Κ-15 Βαγιωνάς Γιώργος και Αργυρός Χρήστος

5. Από την κερκίδα παρακολούθησε το παιχνίδι ο ποδοσφαιριστής Τσάμης Βασίλης (λόγω τιμωρίας)και επανέρχεται στον επόμενο αγώνα

6. Στον πάγκο του Απόλλων ο προπονητής Καδόπουλος Γιώργος και ο Γενικός αρχηγός Κασαμπαλής Δημήτρης

7. Πέτυχε την προφητεία του ο Κιάτος Αθανάσιος που είπε τον Μπουλγκουρίδη Γιώργο ότι σήμερα θα σκοράρεις

8. Δυνατός αέρας επικρατούσε στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών

9. Το πρώτο του τέρμα πέτυχε φέτος με την φανέλα του Απόλλων ο Μπουλγκουρίδης Γιώργος (1-1)

10. Μετά την αλλαγή του χρέη αρχηγού ανέλαβε ο αδερφός Λευτέρης

11. Χρυσή αλλαγή του Καδόπουλου ο Ιβάνοφ,5 λεπτά μετά την είσοδο του σκόραρε (2-2)

12. Ψύχραιμος ο Σπαχής στο 93’ που βρήκε και πάλι δίχτυα ολοκληρώνοντας την ανατροπή της Αρναίας (2-3)

13. Έντονα πανηγύρισε ο σκόρερ το γκολ βγάζοντας την φανέλα του, έτσι με αυτό το τέρμα ο Σπαχής έγινε ο πρώτος Σκόρερ του Απόλλων (4γκόλ)

14. Μια γροθιά στο κέντρο του γηπέδου έγιναν οι παίκτες του Απόλλων με το σφύριγμα της λήξης πανηγυρίζοντας την μεγάλη νίκη

15. Κάποιοι παίκτες της ομάδος πρέπει…..να ξυριστούν, διότι θα έχουν πρόβλημα ενόψει των επικείμενων γεγονότων……….

16. Ευχαριστούμε τον ακούραστο εργάτη του Χαλκιδικιώτικου ποδοσφαίρου κ.Στεργιούδη Μανώλη για τις φωτογραφίες που μας έστειλε

17. Ανταποκριτές των εφημερίδων Metrosport, Goal και Halkidiki Voice κάλυψαν το παιχνίδι με φώτο, συνεντεύξεις και φάσεις

18. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Απόλλων Αρναίας στην έδρα του Άρη Κασσανδρείας