ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΣΕΛΙΔΑΣ-TRANSLATE PAGE

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Γράφει ο Δημήτρης Κασαμπαλής:"Έσπασε το ρόδι στην έδρα του ο Απόλλων Αρναίας"

Νικηφόρα έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2015 ο Απόλλων Αρναίας νικώντας στην έδρα του με το ευρύ σκορ 3-0 την Άκανθο Ιερισσού.

Οι πορτοκαλί είχαν  μόνο εκτός έδρας νίκες και σήμερα πέτυχαν την πρώτη στην έδρα τους! Ιδανικό ντεμπούτο για τον νεαρό προπονητή της ομάδος μας Καδόπουλο Γιώργο.
Το πρωτάθλημα θα επαναρχίσει σε 20 ημέρες λόγω εορτών. Επόμενο παιχνίδι (τελευταίο για τον α’ γύρο) της ομάδος μας το Σαββατοκύριακο 9-10 Ιανουαρίου 2016 εκτός έδρας με την ομάδα της Νικήτης.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Απόλλων  κυριάρχησε σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, είχε την υπεροχή, τις ευκαιρίες, δυο δοκάρια και δεν απειλήθηκε καθόλου από τον αντίπαλο.

Στο 4΄σέντρα του Μπουλγκουρίδη Λευτέρη, τετ α τετ ο Μπουλγκουρίδης Γιώργος, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Πλιουκά.

20’ Κόρνερ του Ιβάνοφ, πλασέ του Μπουλγκουρίδη Γ. από το ύψος της μικρής περιοχής, οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά διώχνει πάνω στην γραμμή ο Πλιουκάς.
Επιτέλους!!

22’ Σούτ του Ιβάνοφ, μπλοκάρει ο Πλιουκάς.

27’ Φάουλ του Ιβάνοφ, οριζόντιο δοκάρι.

ΓΚΟΟΟΛ!30’ Γκόλ για τον Απόλλων, 1-0 με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Μπουλγκουρίδη Γ..

34’ Κόρνερ του Μιχαϊλόφ, κεφάλια ο Ιβάνοφ άουτ.

37’ Κόκκινη κάρτα στον Κομνηνάκη της Ιερισσού, για εξύβριση.

44’ Σουτ του Μπουλγκουρίδη Γ. πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου (1-0). Ένας επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι θα συνεχίσουν το παιχνίδι με 10 παίκτες μετά την αποβολή στο 37’.

ΓΚΟΟΟΛ!47’ Γκολ από τα αποδυτήρια για τον Απόλλων 2-0. Ο Σπαχής τριπλάρει τον Μπλέ και με σουτ σημειώνει το 2-0.

64’ Σουτ του Ψυχογιού, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

68’ Τετ α τετ του Μπουλγκουρίδη Γ., προλαβαίνει και διώχνει ο Πλιουκάς.

72’ Σουτ του Μπλε, μπλοκάρει ο Καρίμαλης.

ΓΚΟΟΟΛ!79’ Πολύ καλός συνδυασμός των γηπεδούχων, σέντρα του Μτσεντλιάνι, ο Σπαχής με σουτ 3-0.

83’ Σουτ του Σπαχή διώχνει σε κόρνερ ο Πλιουκάς.

90’ Λήξη αγώνα, Απόλλων Αρναίας- Άκανθος Ιερισσού 3-0.

Διαιτησία: Γρεβένης – Μαλανδρής – Ποντικέρης

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ: ΚΑΡΙΜΑΛΗΣ, ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ Λ. (85' ΤΣΙΟΥΚΑΣ Β.), ΜΤΣΕΝΤΛΙΑΝΙ, ΧΟΤΖΑ,ΤΣΑΜΗΣ,ΠΑΝΑΝΟΣ,ΝΤΙΝΙΤΡΟΦ,ΜΙΧΑΙΛΟΦ (80’ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ), ΙΒΑΝΟΦ (65’ ΠΑΤΣΑΤΖΗΣ), ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ Γ., ΣΠΑΧΗΣ

ΑΚΑΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ: ΠΛΙΟΥΚΑΣ, ΜΠΙΚΑΣ, ΚΑΡΛΑΣ, ΜΠΛΕΣ, ΚΟΜΝΗΝΑΚΗΣ,ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ (46’ ΚΕΚΙΟΣ),ΨΥΧΟΓΙΟΣ,ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ,ΝΑΟΥΜ (46’ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)