ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΣΕΛΙΔΑΣ-TRANSLATE PAGE

Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016

"Σάρτη-Ηρακλής Μ.Παναγίας 3-7" (Ρεπορτάζ-φώτο)

Ένας καταιγιστικός Ηρακλής δεν άφησε περιθώρια στην αξιόμαχη Σάρτη και την συνέτριψε με το εκκωφαντικό 3-7.

Μόλις στο 5ο λεπτό η Σάρτη έκανε το μοιραίο λάθος να προηγήθη.
Ο Ηρακλής τότε έδειξε τα δόντια του και άρχισε μια διαρκείς αντεπίθεση.
Στο 30' ήρθε η ισοφάριση με τον Σωτηρίου Δημήτρη. Το 1-2 για τους γαλανόλευκους δεν άργησε να γίνει με τον Πασχάλη Παναγιώτη στο 40'.
Συνεχίζει να σφυροκοπά ο Ηρακλής. Στο 44' ο Σωτηρίου Δημήτρης κάνει το 1-3 όπου λήγει και το ημίχρονο.

Στην επανάληψη ανάσα για την Σάρτη που μειώνει σε 2-3 και δίνει ελπίδες.
Φτάνουμε στο 60' όπου ο Γιώργος Αηδόνης κόβει τις ελπίδες και ανεβάζει το σκορ σε 2-4.
Πέντε λεπτά αργότερα αναλαμβάνει να πυροβολήσει και πάλη ο Σωτηρίου Δημήτρης κάνοντας το 2-5.
Τελευταία αναπνοή για την Σάρτη και 3-5.
Οι επιθέσεις δεν σταματούν για τον Ηρακλή.Το 3-6 γίνετε στο 80' με τον Στουγιάννη, για να δώσει την χαριστική βολή και πάλη ο Σωτηρίου Δημήτρης με το τέταρτο προσωπικό του γκολ γράφοντας το τελικό Σάρτη-Ηρακλής 3-7.