Κυριακή 2 Απριλίου 2017

"Νίκη Αμμουλιανής-Ηρακλής Μ.Παναγίας 2-1"

Ο αγώνας μπαράζ μεταξύ της Νίκης και του Ηρακλή ήταν διαφήμιση αλλά και ταυτόχρονα γιορτή του ποδοσφαίρου.

Ο Ηρακλής έχοντας μια δύσκολη χρόνια όπου ξεκίνησε από -6 καταφέραμε να πάει σε αγώνες μπαράζ για την άνοδο αλλά δύστυχος δεν τα κατάφερε.

Ποδοσφαιρικές εντάσεις αλλά και μεγάλες συγκινήσεις εξελίχθηκαν στο γήπεδο της Ουρανουπολης όπου είχε για έδρα η Νίκη.
Δυνατό παιχνίδι και από της δυο ομάδες και πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν.
Τα δυο πρώτα τέρματα ήρθαν πολύ νωρίς ένα για κάθε ομάδα.
Συγκεκριμένα η Νίκη προηγήθηκε μόλις στο 4' λεπτό και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ηρακλής ισοφάρισε σε 1-1.

Στη συνέχεια πολλές ανεκμετάλλευτες φάσεις και χαμένες ευκαιρίες για τους γαλανόλευκους.
Το γκολ της λύτρωσης για τη Νίκη ήρθε στο 73' λεπτό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Η φιλοξενία του Α.Σ.Ουρανούπολης προς τα δυο σωματεία ήταν άψογη όπως επίσης και της Νίκης προς τον Ηρακλή.

Καλή συνέχεια στην Νίκη στο υπόλοιπο των αγώνων μπαράζ Άριστη η διαιτησία των ΣΗΜΑΙΑΚΗ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑ – ΤΣΩΜΤΣΟ

Την παράσταση έκλεψαν κάποιοι οπαδοί και ποδοσφαιριστές της Ιερισσού που ήρθαν στην Ουρανούπολη για να ενισχύσουν την ομάδα της Νίκης, υποστηρίζοντας τους με κροτίδες κρότου λάμψεις και με διάφορες υβριστικές απειλές προς παίχτες και παράγοντες.

Ο Α.Σ Ηρακλή σε προηγούμενη ανάρτησή του, ενημέρωσε ότι δεν απειλείται ούτε σκιάζεται από κανέναν γιατί η ποδοσφαιρική του παιδεία και αξία είναι ανώτερη από την νοημοσύνη κάποιον ανεγκέφαλων ποδοσφαιρικά ανύπαρκτων.