Δευτέρα 1 Μαΐου 2017

Μπάσκετ Χαλκιδικής:"Νίκη του Κένταυρου στα Play-off επί της Γαλάτιστας και προηγείται με 2-1 στις νίκες"

Σ' ένα παιχνίδι για γερά νεύρα ο Κένταυρος

επικράτησε της Γαλάτιστας με 61-60

Φωτογραφία του χρήστη aogalatistas.com.Άτυχος ο ΑΟΓ στον πρώτο τελικό της Ά ΕΚΑΣΧ, καθώς ηττήθηκε με 61-60 από τον Κένταυρο. Σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η Γαλάτιστα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, προηγήθηκε κόβοντας έτσι τα φτερά τον αντιπάλων και κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 30-35. Ο Κένταυρος μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με την βοήθεια του κοινού του ανέτρεψε το σκορ.
Όμως, ο ΑΟΓ δεν παραδόθηκε και το ματς οδηγήθηκε σ' ένα φινάλε ακατάλληλο για καρδιακούς!
Φωτογραφία του χρήστη aogalatistas.com.Με το σκορ 60-60 και τους φιλοξενούμενους να έχουν πάρει το αμυντικό ριμπάουντ, οι γηπεδούχοι έκλεψαν την μπάλα. Ο ΑΟΓ στην προσπάθεια του να ανακτήσει την κατοχή, "σφυρίχτηκε" εις βάρος του αντιαθλητικό φάουλ και ο Κένταυρος με βολή σε νεκρό χρόνο έφθασε στη νίκη.
 Πλέον το σκορ της σειράς είναι 2-1 για τον Κένταυρο και όλοι έχουν τα μάτια στραμμένα στον επόμενο τελικό.
🏀Τελικό σκορ: Κένταυρος Καλλικράτειας - ΑΟ Γαλάτιστας 61-60