ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΣΕΛΙΔΑΣ-TRANSLATE PAGE

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017

"Νίκη του Αρης Παλαιοχωρίου επί του Πιερικού.Ξέφυγε 5 βαθμούς από τον δεύτερο και καλπάζει για την Football League"

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αρης Παλαιοχωρίου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής επικρατώντας της αντίστοιχης του ιστορικού σωματίου του Πιερικού με σκορ 2-1 ξεφεύγοντας από την δεύτερη θέση με πέντε βαθμούς.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν στο 42ο λεπτό με τον Σιμόνι.Ο Πιερικός ισοφάρισε στο 70ο λεπτό. Το τελικό 2-1 για τον Αρη επιτεύχθηκε στο 85ο λεπτό.
Στην δεύτερη θέση είναι η ομάδα του Ηρακλή Θεσσαλονίκης που ηττήθηκε με γκολ στο 90' λεπτό από την ομάδα του Λαγκαδά.
Έτσι περιμένουμε την Τετάρτη όπου θα διεξαχθεί ο αναβληθέντας αγώνας μεταξύ του Ηρακλή και του Αρη Παλαιοχωρίου.

Με νίκη του γηραιού πλησιάζει στους δυο βαθμούς από την κορυφή. Οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα και ειδικότερα νίκη του Αρη Παλαιοχωρίου οι πέντε γίνονται οχτώ και μην τον είδατε τον Παναή.