Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2018

Μπαράζ ανόδου:"Ο Απόλλων Αρναίας στην Α' κατηγορία της Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής" (photo)

Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι ο Απόλλωνας επικράτησε στην παράταση της ομάδας του Διονυσίου με 2-1 και πήρε το εισιτήριο για την μεγάλη κατηγορία.

Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και από τις δύο πλευρές. Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας είχε περισσότερες ευκαιρίες και ευτύχισε να προηγήθη στο 21' λεπτό με τον Καραστέργιο.
Στη συνέχεια και προς το τέλος η Κύπρος ισορρόπησε το παιχνίδι και και ισοφάρισε στο 37' λεπτό σε 1-1 με τον Ζέτι.
Ο σκόρερ του πρώτου
τέρματος
του Απόλλωνα
Καραστέργιος
Με αυτό το σκορ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αλλά το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού.
Στην παράταση η ομάδα της Αρναίας είχε ποιο πολλές αντοχές, πίεσε τους αντιπάλους και κατάφερε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης και ειδικότερα στο 105' να κάνει το 1-2 με τον Σταματίου.

Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Τσακαλίδη βρήκε νικητή τον Απόλλων Αρναίας που ανέρχεται στην Α' κατηγορία της Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής και συμπληρώνει το ροστερ των 16 ομάδων.

Σκόρερ: Καραστέργιος 21′ (Αρναία), Ζέτι 37′ (Διονυσίου), Σταματίου 105′ (Αρναία)