Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018

Α2 μπάσκετ:"Ήττα για το Πευκοχώρι.Μόνο ένα δεκάλεπτο άντεξε. Αποτελέσματα & βαθμολογία"

Μόνο ένα δεκάλεπτο άντεξε το Πευκοχώρι  και υπέστη ήττα με 24 πόντους διαφορά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έρχονται με φόρα από την πρώτη τους νίκη στην Α2 μεσοβδόμαδα κόντρα στον Ερμή Αγιάς και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 15-20. Η συνέχεια όμως άνηκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι ανέβασαν στροφές και βελτιώθηκαν αρκετά στην άμυνα, δεχόμενοι μόλις 12 πόντους.
 Η συνέχεια βρήκε τον Τρικούπη να είναι καλύτερος και να κυριαρχεί στο παρκέ, έχοντας πιο φρέσκα πόδια και όντας καλύτερα προετοιμασμένος σε σχέση με την ομάδα της Χαλκιδικής που ανήκει μόλις εδώ και λίγες μέρες στην κατηγορία.