Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 2021

"Με τον Κιάτο κάτω από τα δοκάρια, πέντε γκολ η Κ17 του ΠΑΟΚ στην αντίστοιχη του Αρη" (Βαθμολογία)

Δείχνοντας τις διαθέσεις της από το πρώτο λεπτό, η Κ17 κέρδισε τον Άρη 5-2, σε ένα χορταστικό ματς που διεξήχθη το μεσημέρι της Τετάρτης στη Σουρωτή.

Ο ΠΑΟΚ ήταν σαρωτικός στο α’ ημίχρονο και προηγούνταν ήδη 3-0 στο 20′ με τρία γκολ του Πολιτάκη. Στο 1′ ο Πολιτάκης πέρασε τους πάντες σουτάροντας δυνατά, στο 18′ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σνάουτσvερ για το 2-0 και στο 20′, και πάλι από πάσα του Σνάουτσvερ, πέτυχε το τρίτο του προσωπικό γκολ.

Στο β’ ημίχρονο ο Άρης πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 3-2, με δύο γκολ στο 52′ και στο 65′. Στο 74′ ωστόσο, ο Γκιτέρσος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γεωργιάδης και τέλος στο 86′ ο Βασιλειάδης, έπειτα από την ασίστ του Φίλων, διαμόρφωσε το 5-2.