ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΣΕΛΙΔΑΣ-TRANSLATE PAGE

Κυριακή 26 Αυγούστου 2012

"ΟΡΜΥΛΙΑ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 1-2"(Report)

Με νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ τα φιλικά προετοιμασίας για την νέα ποδοσφαιρική περίοδο.

Ποιο συγκεκριμένα αντιμετώπισε την Δόξα Ορμύλιας μέσα στην έδρα της όπου και επικράτησε με 1-2.Το τεχνικό τιμ των "πορτοκαλί" κατά την διάρκεια του αγώνα δοκίμασε πολλά σχήματα έτσι ώστε να είναι πανέτοιμη η ομάδα στην έναρξη του πρωταθλήματος.
Στον αγωνιστικό τομέα αν και ακόμα είμαστε στην αρχή της προετοιμασίας ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ήταν κυρίαρχος σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Μόλις στο 8' λεπτό προηγήθηκε με τον Κελεσίδη. Τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκε από τους γηπεδούχους .Το ημίχρονο έκλεισε ισόπαλο 1-1.
Στην επανάληψη ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ συνέχισε να κυριαρχεί σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου με συνεχείς αλλαγές σχημάτων όπου και στο 60' λεπτό οι προσπάθειες αυτές καρποφόρησαν με τον Μπουλγκουρίδη να γράφει το τελικό 1-2 για τους "πορτοκαλί"
Το επόμενο ραντεβού είναι για την Τετάρτη 29/8 στο στάδιο "ΑΠΟΛΛΩΝ" όπου θα δώσει ένα πολύ δυνατό φιλικό με την Αναγέννηση Επανωμής ομάδα της Football League.