Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2012

"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΣΥΚΙΑ 4-0" (reportaz)

Με νίκη ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ.

ΜΠΟΥΛΚΓΟΥΡΙΔΗΣ
Ποιο συγκεκριμένα αγωνίστηκε για τον θεσμό του κυπέλλου με την ομάδα της Συκιάς όπου και επικράτησε με 4-0.
Αναλυτικότερα. Οι "πορτοκαλί" καθάρισαν τον αγώνα στα πρώτα 20 λεπτά όπου προηγήθηκαν με 2-0.
Από κι και μετά μέχρι το τέλος του παιχνιδιού αγωνίστηκε σε ρυθμό προπόνησης και οι δυο προπονητές έκαναν πολλές ανακατατάξεις σε ολα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου για είναι έτοιμοι για την νέα αγωνιστική περίοδο.

ΚΙΑΤΟΣ ΤΑΚΗΣ
Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ είχε σερί μεγάλων ευκαιριών όπου θα μπορούσε το σκορ να είχε φτάσει και σε διψήφιο αριθμό τερμάτων.
Την σειρά των τερμάτων άνοιξε ο ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ στο 16 λεπτό. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο ΧΙΟΝΙΔΗΣ διπλασίασε τα τέρματα.Με 2-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Το τρίτο τέρμα το πέτυχε ο ΚΙΑΤΟΣ ΤΑΚΗΣ στο 65 λεπτό που είχε μπει ως αλλαγή πριν λίγα λεπτά.
Την σειρά των τερμάτων έκλεισε και πάλι ο ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ στο 87 λεπτό.

Τέλος πολύ καλή παρθενική εμφάνιση έκανε ο μικρός του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΛΤΣΟΣ ΝΙΚΟΣ όπου είχε  κάποιες ευκαιρίες και θα μπορούσε να πετύχει σε επίσημο παιχνίδι το πρώτο τέρμα της καριέρας του.