Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 5-1"(Ρεπορτάζ)

MVP του αγώνα ο Μπουλγκουρίδης που πέτυχε τα τέσσερα από τα πέντε τέρματα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ.

Σε αδελφικό κλήμα διεξήχθη η συνάντηση του ΑΠΟΛΛΩΝΑ με το Στρατώνι, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής για την Α΄κατηγορία.
Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους "πορτοκαλί".
Μόλις στο 5' λεπτό ο Έλκας μετά από πολύ καλό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.
Δύο λεπτά αργότερα και μετά από κόρνερ που κέρδισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ, την μπάλα την βρήκε ο Λεμονής, έκανε τον σουτ και οι αντίπαλοι έδιωξαν πάνω στην γραμμή της εστίας τους.
Στο 21' λεπτό ο Μπουλγκουρίδης έκανε σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
Κελεσίδης
Στο 24' λεπτό διαμαρτυρία των "πορτοκαλί" για ανατροπή στην μικρή περιοχή.
Το γκολ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ήρθε δυο λεπτά αργότερα.Στο 26' λεπτό και ύστερα από ατομική προσπάθεια του Κελεσίδη από αριστερά, στέλνει την μπάλα στην δεξιά πλευρά της εστίας των αντιπάλων.
Συνεχίστηκε ο επιθετικός μονόλογος και στο 32' λεπτό ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ διπλασίασε τα τέρματα. Έγινε η σέντρα σουτ από αριστερά και μετά από λάθος του πορτιέρο, ο Μπουλγκουρίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 44' λεπτό γκολ και πάλι για τους "πορτοκαλί".Μετά από σέντρα από δεξιά του Τσιντογιάννη, βρήκε σε πρώτο χρόνο την μπάλα ο Μπουλγκουρίδης και την έστειλε στα δίχτυα.
Με 3-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Μπουλγκουρίδης
Στην επανάληψη και πάλι ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ μπήκε δυνατά στον αγώνα.
Στο 55' λεπτό ο Κελεσίδης χάνει απίστευτη ευκαιρία. Στο ύψος του πέναλτι σούταρε, αλλά απέκρουσε ενστικτωδώς ο τερματοφύλακας του Στρατωνίου.
Στο 57' λεπτό έγινε το 4-0. Με τον Μπουλγκουρίδη και πάλι ύστερα από ατομική προσπάθεια και τριπλάρονταν και τον τερματοφύλακα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας χαρ-τρικ.
Από κι και μετά ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ "έσβησε τις μηχανές".
Στο 60' λεπτό αλλαγή. Ο Κιάτος Αγαπητός στην θέσει του Τρικαλιώτη.
Στο 66' λεπτό αλλαγή. Ο Αυγερινός στην θέσει του ¨Ελκα.
Στο 75' λεπτο αναγκαστική αλλαγή.Ο Κιάτος Γιάννης παίρνει την θέσει του αδελφού του Αγαπητού.
Στο 85' λεπτό και πάλι γκολ για τους ¨πορτοκαλί" με τον Μπουλγκουρίδη. Μετά από κάθετη πάσα που δέχθηκε πλάσαρε τον τερματοφύλακα και έκανε το 5-0.
Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 89' λεπτό όπου ήταν και το τελικό σκορ.
Τα τελευταία λεπτά διεξήχθησαν με αναμμένους τους προβολής του σταδίου "ΑΠΟΛΛΩΝ". Οι φίλαθλοι πήραν μια μικρή γεύση από νυχτερινό αγώνα.Κάτι που δεν βλέπουμε συχνά στα γήπεδα της Χαλκιδικής.

Να τονίσουμε οτι ΦΟΒΕΡΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ έκανε ο μικρός του ΑΠΟΛΛΩΝΑ Δαβίδ που έπεται συνέχεια.