Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

"Πανσερραικός-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 3-1" (Ρεπορτάζ)

Με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά λυτρώθηκε ο Πανσερραικός και έκανε το 2 στα 2 φτάνοντας τους έξι βαθμούς στον πρώτο όμιλο

Μανόλης Ρήγας

Με ιδανικό τρόπο συνεχίζει τις υποχρεώσεις του στον 1ο όμιλο της Football League 2 ο Πανσερραϊκός που επικράτησε εντός έδρας πολύ δύσκολα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Χρειάστηκε να περιμένει τα τελευταία λεπτά για να πετύχει τα 2 γκολ που του χάρισαν τη νίκη.
Το σκορ λοιπόν άνοιξαν οι "πορτοκαλί" στο 11’ με αυτογκόλ του Μπίμπη, για να αντιδράσουν τα «λιοντάρια» στο 41’ με κεφαλιά του Δ. Τριανταφύλλου ύστερα από μπαλιά του Τάντιτς.
Το σκορ παρέμενε ισόπαλο μέχρι και το τελευταίο 10λεπτο, όπου οι γηπεδούχοι «λυτρώθηκαν» από τους Γκόγκα και Τάντιτς. Συγκεκριμένα, στο 83’ ο πρώτος ύστερα από μπαλιά του Γαίδαρτζή πλάσαρε εύστοχα τον Καραβελίδη και ο δεύτερος στις καθυστερήσεις με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Πολύ καλή η παρουσία των "πορτοκαλί" στο πρώτο μέρος που θα μπορούσαν να ανεβάσουν πιο πολύ τον δείκτη του σκορ αλλά η ατυχία των παιχτών μεγάλη.