"Άδικη ήττα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ απο την Δόξα Δράμας"

Αντί 0-3 στο ημίχρονο, γνώρισε αναπάντεχη ήττα με 3-1.

Επιμέλεια ανάρτησης Μανόλης Ρήγας

Η νίκη της Δόξας αφήνει απολύτως δίκαια παραπονεμένους τους Απολλωνιστές.

Στην χειρότερη φετινή της εμφάνιση η Δόξα ευτύχησε να φύγει νικήτρια από μια αναμέτρηση όπου όλα κρίθηκαν μέσα σε ένα δίλεπτο με ένα επιθετικό ξέσπασμα των «μαυραετών».
Μέχρι το 65’ τίποτε δεν έδειχνε την ανατροπή. Όλα όδευαν προς την εντός έδρας ήττα και η αποκαρδιωτική εικόνα των γηπεδούχων έγινε το ραβδί που κοίμισε τους φιλοξενούμενους και την… πάτησαν κυριολεκτικά στο δίλεπτο ακριβώς στα μέσα του ημιχρόνου.
Δέχθηκαν τα δύο γκολ και στην συνέχεια οι παίκτες της Δόξας κλείδωσαν την νίκη με ένα ακόμη «χτύπημα» του Κυριακίδης και εκεί τελείωσαν όλα…

2΄Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ στο πρώτο κόρνερ και ο Κεφαλάς πιάνει σουτ έξω από την περιοχή που φεύγει ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καράδαη
3' Σουτ του Προβατίδη έξω από την περιοχή έφυγε λίγο άουτ
9' Πρώτη καλή φάση για την Δόξα, σε σουτ του Στόικου μέσα από την περιοχή και δεξιά η μπάλα αν και είχε πορεία προς τα δίχτυα χτύπησε πάνω στο σώμα του Κιρίλ και άλλαξε τροχιά.
20' Γκολ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο ΠΡΟΒΑΤΙΔΗΣ βρέθηκε απέναντι στον Καράδαη και με πλασέ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ.
27' Καλή εκτέλεση φάουλ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ έξω από την περιοχή του Κυριακίδη, και η μπάλα έφυγε σύριζα άουτ.
37' Νέα ολιγωρία της αμυνας της Δόξας και ο Καράδαης αναγκάζεται να βγει στα πόδια του Ριζόφ και να κερδίσει το τετ α τετ διώχνοντας έναν σημαντικό κίνδυνο.
38' Πρώτη αλλαγή για την Δόξα.ο Παντζιαράς βγάζει τον Γεωργιάδη για να ενισχύσει την επιθετική του διάταξη και βάζει τον Δούμπλατζη
39' Ο Λάσπατζης κόβει άλλη μια επικίνδυνη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων.
51' Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Μουδούρογλου κόβει με δυσκολία ο Καραβελίδης και στην συνέχεια της φάσης η μπάλα φτάνει στον Κανετίδη που πιάνει πολύ δυνατό σουτ το οποίο φεύγει άουτ.
55' Κ'ιτρινη στον Ριζόφ
55' Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα, ο Δούμπλατζης αρχικά καθυστερεί και χάνει την δυνατότητα να σκοράρει και στην εξέλιξη της φάσης ο Κυριακίδης πιάνει δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά που βρίσκει πάνω στο πρώτο δοκάρι.
56' Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ, ο Καρακατσάνης δίνει την θέση στο Σπανό
61' Ο Καράδαης αναγκάζεται και βγαίνει και με κεφαλιά διώχνει την μπάλα ακριβώς στα όρια της περιοχής του.
65' Σέντρα του Γελαδάρη από αριστερά και στο δεύτερο δοκάρι αφύλακτος ο Στόικος με κεφαλιά ισοφαρίζει
65' Αλλαγή για την Δόξα ο Περσίδης στην θέση του Σιάμπου
66' Ολική ανατροπή για την Δόξα με πλασέ του Δούμπλατζη μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Λάσπατζη
70' Τρίτη αλλαγή για την Δόξα, ο Πετρόπουλος στην θέση του Μουδούρογλου και δεύτερη για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με τον Ριζόφ να δίνει την θέση του στον Μέτσι
71' Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ  ολοκληρώνει τις αλλαγές της με τον Παπαουτσή να παίρνει την θέση του Κεφαλά.
78' Κίτρινη στον Παπαουτσή για φάουλ στον Κυριακίδη
80' Κίτρινη στον Τζίοτζιο για φάουλ στον Κυριακίδη
88' Σουτ του Προβατίδη βγαίνει κόρνερ από παρέμβαση του Κανετιδη
91' Στις καθυστερήσεις ο Σάββας Κυριακίδης με ένα κεραυνό μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στην συμβολή των δοκών του Καραβελίδη.