Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΠΟΡΤΑΡΙΑ" (Γράφει ο Δημ.Κασαμπαλής)

Ένα ημίχρονο διεξήχθη στο γήπεδο της Αρναίας μεταξύ των ομάδων Απόλλων Αρναίας – Θερμαϊκός Πορταριάς (Σκόρ 1-0, διεκ. Στο 45’), λόγω τραυματισμού του α’ βοηθού.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

4΄δυνατό σουτ του Στεφανόπουλου έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ
 8’ κεφαλιά του Γιορμπαλίδη, εκπληκτική απόκρουση του Χαριστού σε κόρνερ
10’ πέναλτι κερδίσει ο Απόλλων μετά από ανατροπή του Μπουλγκουρίδη Λ. από τον Κανακάρη, εκτελεί ο Dimitrov, γκολ 1-0!
22’ σουτ του Λεσάι, δίπλα από τα δοκάρι του Χαριστού, άουτ
24’ κεφαλιά του Γιορμπαλίδη, αποκρούει ο Χαριστός σε κόρνερ
26’ σουτ του Μιχαϊλοφ, η μπάλα περνάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Παπαβασιλείου
30’ σουτ του Στεφανόπουλου, άουτ
40’ δοκάρι για την Αρναία μετά από σουτ του Μπουλγκουρίδη Λ.
41’ τραυματισμός του α΄βοηθού κ. Γούτα, ο οποίος δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο και πέφτοντας χτύπησε το γόνατο του
45’ Λήξη ημιχρόνου

Ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και από τις δυο ομάδες, με αρκετές φάσεις και στις δυο εστίες. Η Θερμαϊκός θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ του αγώνα στο 8’, όπως και η Αρναία να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 40’, δοκάρι. Ο διαιτητής του αγώνα κ. Τσακαλίδης Ι. αποφάσισε την διακοπή του αγώνα, λόγο τραυματισμού του α’ βοηθού κ. Γούτα.  Η διεξαγωγή του β’ ημιχρόνου θα οριστεί  από την ΕΠΣ Χαλκιδικής.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ: ΧΑΡΙΣΤΟΣ, ΜΥΛΩΝΑΣ, ΠΑΝΑΝΟΣ, ΤΣΑΜΗΣ, ΧΟΤΖΑ, ΚΑΡΚΑΤΖΑΝΗΣ, ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ Λ., ΜΙΧΑΪΛΟΦ, ΣΠΑΧΗΣ, ΝΤΙΜΙΤΡΟΦ, ΙΒΑΝΟΦ

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ: ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΑΡΖΟΥΜΑΝΙΔΗΣ, ΓΙΟΡΜΠΑΛΙΔΗΣ, ΔΟΚΛΟΔΗΜΟΣ, ΑΡΓΥΡΙΟΥ, ΤΣΙΝΓΚΑΣ, ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ (23΄ΜΑΝΕΛΙΔΗΣ), ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΡΑΣΙΔΗΣ, ΛΕΣΑΪ, ΚΑΝΑΚΑΡΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ, ΓΟΥΤΑΣ, ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ