Κυριακή 22 Μαΐου 2016

"ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΑΛΜΩΠΟΣ 1-1" (Ρεπορτάζ-βίντεο)

Ισόπαλο αναδείχτηκε το ντέρμπι του 3ου ομίλου των μπαράζ για την Γ' Εθνική μεταξύ του Στρατωνίου και του Αλμωπού Αριδαίας.

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Στρατωνίου που κατά διαστήματα γινόταν πολύ σκληρό.
Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δυο ομάδες. Ο Αλμωπός μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση.

Από την αρχή είχε κερδίσει το κέντρο και σφυροκοπούσε την εστία του Στρατωνίου.

Θα μπορούσε να καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να προηγηθεί στο 13ο λεπτό με τον Προβατίδη σε μια αμφισβητούμενη φάση όπου η μπάλα σύμφωνα με τον δεύτερο βοηθό αποκρούστηκε μέσα από την νοητή γραμμή της εστίας του Στρατωνίου.

Έτσι με 0-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη η σκυτάλη του παιχνιδιού άλλαξε χέρια. Το Στρατώνι μεταμορφωμένο μπήκε στο παιχνίδι πήρε το κέντρο και προσπαθούσε να ισοφαρίσει.

Πολύ δυνατό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με πολλές κίτρινες κάρτες εκατέρωθεν.

Η ισοφάριση ήρθε στο 70ο λεπτό με τον Μετάι με ένα σουτ κεραυνό.

Το Στρατώνι αν και έλεγχε το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για την συνέχεια.

Το τελικό 1-1 έφερε χαμόγελα στους φιλοξενούμενους γιατί ο στόχος τους επιτεύχθηκε "Να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλία".

Καλή η διαιτησία των Κουμπαράκη-Δημητριάδη.
Ο Β' βοηθός Κουλά Χουσείν ελέγχετε για την φάση του γκολ του Αλμωπού.