Δευτέρα 1 Απριλίου 2019

"Σοβαρά επεισόδια στον Ασπρόπυργο στο ματς με την Καλαμάτα για την Γ' Εθνική" (video)

Από σοβαρά επεισόδια σημαδεύτηκε το ντέρμπι του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, Ασπρόπυργος-Καλαμάτα (5-0). Για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο, χρειάστηκε την επέμβαση της Αστυνομίας αφού οπαδοί των φιλοξενούμενων έκαναν «ντου» στον αγωνιστικό χώρο, ενώ επιδόθηκαν σε πετροπόλεμο με τους οπαδούς των γηπεδούχων.

Το pamebala.gr αναφέρει ότι οι ζημιές που προκλήθηκαν στο βοηθητικό γήπεδο του Δημοτικού Σταδίου είναι ιδιαίτερα μεγάλες, ενώ η αστυνομία χρειάστηκε να κάνει χρήση δακρυγόνων για να μπορέσει να εκτονωθεί η κατάσταση και να ξεκινήσει το Β’ ημίχρονο. Ωστόσο, με τη λήξη του αγώνα δυστυχώς είχαμε και πάλι νέα επεισόδια.