Κυριακή 4 Απριλίου 2021

"Λευκή ισοπαλία η Τρίγλια με τον Πανσερραικό" (Ρεπορτάζ)

H Τρίγλια αντιμετώπισε τον Πανσερραϊκό για την 3η αγωνιστική της Football League, με το τελικό αποτέλεσμα (0-0) να τους αφήνει μια πικρία.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να σημειωθεί κάτι πολύ σημαντικό αν και η Τρίγλια επέβαλε τον ρυθμό της.

Για δέκα λεπτά η Τρίγλια είχε μονότερμα τα «λιοντάρια» αλλά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 17′ πρώτη μεγάλη φάση για την Τρίγλια μετά το σουτ του Δόρη να περνάει ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Καβουσάκη

Στο 22′ δεύτερο καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Δόρη, πάνω από τα δοκάρια των Σερρών

Στο 26′ τρίτο σουτ από τον Δόρη κ αυτό δεν βρήκε στόχο

Στο 40′ ένα ακόμη σουτ της Τρίγλιας χωρίς στόχο.

Σκορ ημιχρόνου 0-0

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανσερραικός ισορρόπησε το παιχνίδι.

Στο 52ο λεπτό τα «Λιοντάρια» έφτασαν μια ανάσα από το να προηγηθούν, όταν μετά από κόρνερ και ωραία συνεργασία Μέσι – Γκούρτσα, η μπάλα έφτασε στον Ζέρη που έκανε την σέντρα με τον αρχηγό του Πανσερραϊκού να κάνει την κεφαλιά, με την μπάλα όμως να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Δύο λεπτά αργότερα, ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία και πιο κλασική, καθώς ο Λουφάκης βρέθηκε εξ επαφής με τον Παλαβράκη, στέλνοντας την μπάλα πάνω στον πορτιέρο της Τρίγλιας.

Όσο περνούσε η ώρα ο Πανσερραικός κέρδιζε μέτρα και κατοχή στο παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε τίποτα παραπάνω.

Το παιχνίδι τελείωσε με «λευκή» ισοπαλία, με την Τρίγλια όμως να νιώθει αδικημένη από το τελικό σκορ, καθώς θα μπορούσε στο πρώτο ημίχρονο να πάρει κεφάλι στο σκορ και ίσος το τελικό αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό υπέρ αυτής.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της Τρίγλιας είναι στις 11 Απριλίου με τον Θεσπρωτό εκτός έδρας και ώρα 17:00.

Κάρτες: Κίτρινες: 80′ Πίντο, 90+Στοΐλας

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΟ Τρίγλιας (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Τσουμάνης, Βοσκόπουλος, Α. Παπαστεριανός, Ε. Παπαστεριανός, Σμυρλής, Δόρης (61′ Σκεντερμπέης), Τότσκα (62′ Ευθυμιάδης), Μπρίτο, Ποζατζίδης.

Πανσερραϊκός (Στοΐλας): Καβουσάκης, Ζέρης, Γιανναράκης, Κασμερίδης, Πίντο, Κρητικός, Ψάλτης (65΄Μαρκιόνι), Γεωργιάδης (88′ Φάμπρι), Λουφάκης (88′ Πέτρου), Μέσι, Γκούρτσας (80′ Πράντο)

Διαιτητής: Στάμος (Αθηνών)
Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Βρούζος (Πιερίας)