"ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΟΡΜΥΛΙΑ" (Ρεπορτάζ)

Άνετη επικράτηση του ΑΠΟΛΛΩΝΑ
με αντίπαλο την Ορμύλια.

ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ Ε.
Η αποκάλυψη του αγώνα ήταν ο νεοαποκτηθείς ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗΣ ΕΛ. ο οποίος σκόραρε τα δυο από τα τρία τέρματα των "πορτοκαλί". Να σημειωθεί ότι και στο προηγούμενο παιχνίδι με τα Ν.Πλάγια είχε σκοράρη και πάλη. Σε δύο αγώνες τρία τέρματα και έπεται συνεχεία.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ μπήκε από την αρχή δυνατά και δεν άφησε τους αντιπάλους να κάνουν παιχνίδι. Πήρε το κέντρο και με φουλ αντεπιθέσεις ευτύχησε να προηγήθη στο 15' λεπτό με κεφαλιά του ΧΙΟΝΙΔΗ.
Όλο το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος για τους "πορτοκαλί".
Στην επανάληψη ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ μπήκε ξανά δυνατά στο παιχνίδι και με το "φτερό" ΜΠΟΥΛΓΚΟΥΡΙΔΗ ΕΛ. προηγήθηκε στο 55' λεπτό με 2-0.
ΧΙΟΝΙΔΗΣ
Πέντε λεπτά αργότερα και πάλη ο ίδιος παίχτης έκανε το 3-0 με δυνατό και άπιαστο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.
Μετά το 3-0 ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ "έσβησε τις μηχανές" και έτσι κύλησε ο αγώνας μέχρι την λήξη του αγώνα.
Η Ορμύλια δεν μπόρεσε να ακολούθηση το ρυθμό του ΑΠΟΛΛΩΝΑ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κάνει μια αξιόλογη ευκαιρία στα καρέ των αντιπάλων.
Το 3-0 ήταν ένα φυσιολογικό αποτέλεσμα βάση της δυναμικότητας, αλλά και της βαθμολογικής θέσεις των δυο ομάδων.

Με ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ η διαιτησία των Γισγάκη-Παπαοικονόμου.