Τετάρτη 24 Αυγούστου 2016

"Με αγγλικό σκορ έληξε η φιλική αναμέτρηση της Βαρβάρας με τον Απόλλων Αρναίας"

Ένα πολύ καλό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο της Βαρβάρας με αντίπαλο τον τοπικό Αετό και τον Απόλλων Αρναίας.

Στη φιλική αναμέτρηση οι προπονητές των δυο ομάδων "έπαιξαν" με πολλά σχήματα δίνοντας την ευκαιρία σε πολλούς ποδοσφαιριστές να πάρουν συμμετοχή και να είναι όσο το δυνατός ποιο έτοιμοι για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Αετός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στα πρώτα δέκα λεπτά είχε την κυριαρχία του γηπέδου.
Στη συνέχεια ο Απόλλωνας ανέβασε στροφές και ισορρόπησε το παιχνίδι.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν με τον Πραβήτα Αναστάση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
Με το ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι πορτοκαλί μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 1-2 και πάλι με τον Πραβήτα Αναστάση.
Ο Αετός ισοφάρισε σε 2-2 και πέτυχε άλλα δυο τέρματα για να κάνει το σκορ 4-2.
Το τελικό 4-3 σημειώθηκε από τον ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα Κουτσογιώργη Κώστα.

Όλοι οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα διακρίθηκαν με πρώτο τον Πραβήτα Αναστάση.

Η  Αρναία αν και νέα ομάδα με ποδοσφαιριστές γηγενείς δηλώνει παρόν για το νέο πρωτάθλημα.

Πρωτάθλημα που απ' ότι φαίνεται θα είναι το πρώτο με πρόεδρο της Ε.Π.Σ.Χ. τον Στ. Σαρηγιαννίδη.