Παρασκευή 2 Μαΐου 2014

"Το ΓΕΛ Αρναίας συνέτριψε τον πρωταθλητή Καβάλας με 4-1"

Νίκη με τεσσάρα και συνεχίζουν για τον τελικό.

Κεχαγιάς
Στο Δημοτικό Στάδιο Ανθή Καραγιάννη στην Καβάλα διεξήχθη ο αγώνας Λυκείων μεταξύ του ΓΕΛ Αρναίας και του πρωταθλητή του νομού Καβάλας. Το Λύκειο της Αρναίας ήταν πολύ ανώτερο από τον αντίπαλό που τον συνέτριψε με 1-4.
Το πρώτο δεκάλεπτο αν και αναγνωριστικό η Καβάλα είχε την κατοχή και ευτύχισε να προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 8' λεπτο.
Ξεφτέρης Γ.
Από κι και μετά η μηχανή της Αρναίας πήρε μπροστά και ήταν κυρίαρχη σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Το 1-1 έγινε με τον Κεχαγιά στο 19' λεπτό. Μετά από ατομική προσπάθεια και περνώντας πέντε παίχτες κάρφωσε την μπάλα στο πλεκτό της αντίπαλης ομάδας.
Το 1-2 έγινε με πλασέ από τον Ξεφτέρη Γ. στο 28' λεπτό ύστερα από την κάθετη πάσα του Τσιότρα.
Τσιότρας
Τον δείκτη του σκορ σε 1-3 ανέβασε ο Τσιότρας στο 10' λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου μετά από την κάθετη πάσα του Δαβίδ.
Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Δαβίδ υστέρα από εκτέλεση φάουλ.
Δαβίδ

Άριστη η διαιτησία του ΜΑΝΤΑΛΟΥ (Souper League).

Επόμενος αντίπαλος της σούπερ ομάδας είναι το 1ο ΓΕΛ Νεάπολης και ο αγώνας θα διεξαχθεί στην Αρναία στο Στάδιο "Απόλλων".
Ο νικητής του ποιο πάνω αγώνα θα βρει μπροστά του τον πρωταθλητή Ξάνθης που θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο.

Ραντεβού την ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΜΑΙΟΥ και ώρα 10 το πρωί στο Στάδιο "Απόλλων" στην Αρναία.